Miroslav Fapšo

Fotograf

Vitajte na mojej stránke.

Moje fotografické začiatky siahajú do analógovej éry, ku ktorej sa v poslednom čase niekedy rád vraciam. Fotografovať som začal vo svojich 14-tich rokoch a postupom času som zistil, že fotografia mi dáva možnosť sebarealizácie a vypovedania môjho videnia sveta. S radosťou spomínam na veľa nafotených filmov a veľa nocí strávených vo fotokomore. Počas štúdií na vysokej škole som bol členom fotokrúžku pri klube Elam v Bratislave, s ktorým som absolvoval aj niekoľko výstav.

Po ukončení štúdia som sa fotografovaniu veľmi nevenoval, ale nástup digitálnej éry vo fotografii mi dodal nový impulz, aby som sa k tomu vrátil. Znovu sa začala prebúdzať moja vášeň zachytiť všetky tie zaujímavé obrazy a okamihy natrvalo. V posledných rokoch je fotoaparát takmer stále mojim spoločníkom na cestách, aj v každodennom živote.

Fotografii sa nevenujem profesijne, mojim povolaním je stavebníctvo, ale možno práve preto mám z fotografovania o to väčšiu radosť. Moje fotografie boli publikované v časopisoch Pes a Mačka 07/2013, Československá fotografia 26/2014 a 27/2015, FotoVideo 06/2015 a na stránke NIF Magazine 08/2015 a 11/2016. Niekoľkokrát boli moje fotografie uverejnené na FB stránke Miluju Prahu. V roku 2013 som mal autorskú výstavu v B2 klube v Považskej Bystrici a o rok neskôr v Klube Lúč v Trenčíne.

V prípade, ak by ste mali záujem o spoluprácu, či už v oblasti portrétnej fotografie, reportáže, alebo svadobnej fotografie, budem sa snažiť o to, aby vám momenty zachytené mojim fotoaparátom priniesli radosť a spokojnosť :)